آموزش و مقالات

آموزش و مقالات

برای دیدن مقالات و اطلاعات مربوط به هر یک از تجهیزات مورد نظرتان لطفاً بر روی نام یا عکس آن کلیک کنید. امیدواریم این مطالب به شما کمک کنند.

 


پمپ ها

پمپها وسایلی هستند که برای انتقال مایعات از یک مکان مشخص به مکانی دیگر به کار می روند. این کار از طریق تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی پتانسیل یا همان فشار در مایع (Head) انجام می شود.end_suction_open-_enclosed_impeller_pumps_img_large

مقالات…


کمپرسورها:

کمپرسور تجهیزی است برای فشرده کردن و متراکم سازیه سیالات گازی شکل در داخل خود تجهیر و تخلیه آنها با فشار بالا. در کمپرسورها انرژی مکانیکی به انرژی پتانسیل در سیال تبدیل می گردد.

masthead-tp-rotating-masthead

مقالات…


توربین ها:

توربین وسیله ای است که انرژی جنبشی و حرارتی سیال را به انرژی مکانیکی برای چرخاندن یک شفت تبدیل می کند. معمولا انرژی جنبشی و حرارتی از طریق یک سیال که به صورت گاز می باشد تامین می گردد. و نیز انرژی مکانیکی از طریق برخورد سیال با پره های روتور تامین می گردد.

2

مقالات…


دمنده ها:

دستگاهی هستند که هوا یا گاز را به جریان در می آورند. دمنده و بادزن هر دو از لحاظ فیزیکی یک کار را انجام می دهند با این تفاوت که بادزن برای تمام فضاهای یک محیط انجام وظیفه می کند ولی دمنده برای دمیدن هوا به یک مکان یا نقطه خاص از طریق یک کانال طراحی می شوند و نیز بادزن برای جریان دادن یک حجم زیاد از هوا در فشار پایین قابل استفاده است ولی دمده برای فشار نسبتا بالاتر و حجم بالایی از هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

دمنده

مقالات…