09212047806

لوله کشی بیده و نکات اجرای لوله کشی آن

بیده به کاسه لوله کشی شده ای می گویند که برای شستشوی کپل، مقعد و اندام جنسی استفاده می شود. (لوله کشی بیده)

مدل های جدید آن کنترل الکترونیکی دارند تا بتوان با کمک آن نحوه پاشش، حرارت مورد نیاز و فشار مطلوب را انتخاب و تنظیم کرد. برخی از آنها با خود توالت به صورت ادغام شده در بازار موجود هستند و نیاز بر خرید هر دوی آنها را به طور مجزا برطرف کرده اند.

لوله کشی بیده

لوله کشی بیده

انواع بیده

بیده توالت فرنگی ، در دو مدل مختلف مکانیکی و دیجیتالی به بازار ارائه می شود .

مدل مکانیکی آن در انتهای بیده ، مجهز به یک شیر یا دسته است که در مواقع نیاز به استفاده شدن آن را باز کرده و آب با فشار تنظیم شده ای برای شستشو دادن خارج می شود .

این شیر یا دسته در مدل دیجیتالی آنها ، در مجاورت نشیمن گاه تعبیه شده است که مجهز به تعدادی دکمه برای کنترل کردن می باشد .

علاوه بر حالت های مختلفی که برای اجرا دارد ، یک سیستم خشک کننده نیز در آنها طراحی شده است .

بیده دیجیتالی

بیده دیجیتالی

لوله کشی بیده توالت

اجرای هر دو مدل بیده توالت فرنگی در محل نصب و تنظیم کردن آنها نیاز به متخصص های این کار دارد که باید با اصول لوله کشی آب و فاضلاب نیز آشنایی کامل را داشته باشند .

برای مثال باید بدانید که نصب بیده در توالت فرنگی های یک تکه دچار مشکلاتی مانند کمبود فضای مابین مخزن و کاسه می شود و برای رفع آن باید چه راه حلی ارائه داد .

 

در سینک های سرامیکی و پورسلین که تابع مهارت زیادی در نصب نیز هستند ، می شود از اسپری افقی که آب را از قسمت زیرین حلقه دور سینک پرتاب می شود استفاده کرد و یا از اسپری عمودی که مکانیزم آن پرتاب آب از مرکزیت کاسه به طرف بالاست استفاده شود .

مهارت در اجرای هر دو بستگی به علم این کار و تجربه بالا دارد تا به بهترین شکل اجرا شود .

نکته

اگر نیاز به آب گرم باشد باید بیده در مجاورت لوله های آب گرم قرار بگیرد تا به کمک اهرم فشار مخصوص ، قابل استفاده شدن بشود .

نکات لوله کشی بیده

 

  • در لوله کشی فاضلاب بیده ، باید لوله وارد دیوار شده و فاصله ای که برای لوله تا کف در نظر گرفته می شود ، حداقل حدود هفت سانتیمتر در نظر گرفته شود .
  • با استفاده از یک سیفون مناسب ، دستگاه بیده را به شبکه فاضلاب ارتباط می دهند.

رعایت اصول این کار مهم است .

  • اگر تصمیم بر این باشد که بیده از قسمت کف ، دسترسی به فاضلاب داشته باشد ، استانداردی که برای فاصله لوله تا دیوار رعایت می شود و مورد تأیید کارخانه سازنده آن است ، رعایت گردد .
  • فاصله استاندارد لوله مرکزی تا دیوار ، بر اساس استاندارد رایج سی سانتیمتر است .

حداقل قطری که برای فاضلاب بیده باید در نظر گرفت ، برابر با دو اینچ است

 

نشیمن و پاشش بیده

نشیمن و پاشش بیده