09212047806

پکیج

پکیج به دستگاهی که در مقابل موتورخانه استفاده گشته و در نبود آن موجب تامین آب گرم شوفاژ ها و آب گرم مصرفی ساختمان بگردد ، گویند .

انواع پکیج

دیواری و زمینی

از قابلیت های این سیستم این است که فضای کمی را اشغال می کند و می تواند به جای یک کابینت نصب گردد .

مزایا

استقلال برای هر دستگاه بطور جداگانه ، دسترسی راحت و بی دردسر ، تنظیم دستی آب مصرفی و رادیاتور ، اشغال کمتر فضا ، کاهش هزینه های تعمیرات ، بهینه بودن مصرف سوخت و بازدهی بالا

نکته

حفظ و نگهداری این دستگاه امری بسیار مهم و قابل توجه است ، تا بعدها دچار هزینه های تعمیر و سرویس نباشیم . از مواردی که باید جانب احتیاط را در آن نگه داشت ، رسوبات املاح آب است که در قطعه ها و لوله های آن باقی مانده و دلیل آن سختی آب مصرفی در شهرها می باشد . رسوب زدایی سالیانه تاثیر مستقیم بر طول عمر این دستگاه دارد .

موارد مهم قبل از نصب پکیج

موارد مهم قبل از نصب پکیج

 

موارد مهم قبل از نصب پکیج

مواردی که باید قبل از نصب کردن به آنها توجه نمود از قرار زیر است :

گردش هوای کافی

از شروط اولیه است ، چرا که اگر نباشد نمی توانید اقدام به نصب بکنید . نصب دود کش در بالکن و تراس می تواند برای این مشکل کارساز باشد .

سختی سنجی آب

اگر آب مصرفی منطقه شما دارای سختی بالاست و املاح فراوانی دارد ، باید امر رسوب زدایی را در فواصل زمانی کمتری انجام دهید .

صحت عملکرد دودکش

این مورد از حیث ایمنی کار بسیار مهم است و باید قبل از راه اندازی سیستم پکیج در این باب جانب احتیاط را رعایت کرده باشیم .

استحکام محل نصب

برای سلامتی خود دستگاه امری ضروری است و رعایت این امر موجب حفظ دستگاه از آسیب های احتمالی خواهد کرد .

عوامل مهم در حین نصب

الف – شستشوی داخل لوله ها قبل از نصب می تواند گرد و غبار احتمالی موجود در آنها را برطرف کند .
ب – در هنگام لوله کشی گاز ، از استانداردهای حاکم بر آن اطمینان حاصل گردد .
ج – ارتفاع استاندارد برای نصب دودکش رعایت شود .
د – هواگیری رادیاتور حتما صورت پذیرد .
س – اشتراکی در لوله کشی آب گرم ، با دیگر واحد ها وجود نداشته باشد .
ی – از عدم وجود نشتی در رادیاتور و پکیج مطمئن بود .

زمان سرویس کردن

در اصل این کار در فواصل زمانی چند ماه یکبار پیشنهاد می شود تا اگر مشکلی در بین بود بتوان برای رفع آن سریعتر اقدام نمود . اگر زمان زیادی از آخرین سرویس شما می گذرد بهتر است از یک متخصص کمک گرفته شود تا سرویس کامل را انجام داده و امر رسوب زدایی را بطور مناسبی انجام دهد .

ولی اگر از زمان خرید پکیج زمان زیادی نمی گذرد ، می توانید با تعیین دوره های مشخص جهت سرویس کردن با برنامه ریزی و بموقع اقدام به سرویس کرده و نهایتا هر نیم سال یکبار در باره این امر اقدامات لازم را انجام دهید .
نکته
هر زمان که علایمی از وجود املاح در قطعه های رادیاتور یا لوله ها مشاهده گردید بدون توجه به زمان سرویس قبلی رسوب زدایی انجام پذیرد تا شاهد مشکلات بیشتری در آینده نباشیم .