09212047806

کابین دوش حمام، جکوزی، اجرا و اجزای انواع کابین

طراحان دکوراسیون داخلی تا فضاهای بهداشتی نیز دست برده اند تا به وسیله آن بتوانند در محیطی مطابق با سلیقه مردم و همسو با امکانات روز ، آسایش و زیبایی بیشتری را در خانه ها به وجود بیاورند . یکی از این دکوراسیون ها ، کابین دوش حمام هستند که در بحث دکوراسیون حمام مطرح هستند . اجرای این فضاها باید به متخصصان این کار سپرده شود که هم با نحوه اجرا آشنا بوده و هم در لوله کشی آب و فاضلاب یک ساختمان تبحر لازم را داشته باشند ، تا در نهایت اجرای بدون ایراد و استانداردی اتفاق بیفتد .

کابین دوش حمام

به فضای احاطه شده از ترکیب دیوار و شیشه گفته می شود که راه ورود و خروج را در قسمت شیشه ای آن تعبیه می کنند . در مصالح انتخابی برای این فضاها دقت زیادی می شود تا در گذر زمان ، امکان بروز زنگ زدگی و افت کیفیت در مصالح ممکن نباشد .

کابین دوش حمام

کابین دوش حمام

جنس شیشه کابین دوش حمام

از شیشه های متنوعی که رعایت استاندارد ها در آنها شده باشد ، استفاده می شود . مانند شیشه مات ، شیشه مات شو ، بلوک های شیشه ای و … .

کابین دوش

کابین دوش

مزایای کابین دوش شیشه ای

 • انعکاس این فضاها در محیط ، باعث شیک بودن و تمیز تر جلوه دادن محیط خانه می شود .
 • امکان ساخت سفارشی مطابق با ویژگی های مد نظر مشتری وجود دارد .
 • القای نمای به روز و مدرن به خانه .
 • دوام و استحکام بالا در اجزا .
 • نیاز به مراقبت کردن کمتر به نسبت حمام های سنتی .
 • قابلیت نصب پرده های مخصوص و حفظ حریم شخصی .
 • امکان انتخاب و نصب ابزارهای قابل لمس در کابین .

اجزای کابین دوش حمام

کابین دور دوش

به فضای محصور کننده ای گفته می شود که از ترکیب پنل های پشتیبان محفظه دوش و سینی دوش به وجود می آید . یا از کاشی و شیشه به عنوان مصالح آن استفاده می شود و یا تنها با شیشه آن را اجرا می کنند . در صورت نصب درست ، کاملا درز گیری شده و ضد آب می شود .

اجزای کابین دور دوشی

 • پنل های شیشه ای
 • قاب شیشه ها
 • سینی فضای دوش
 • درب کابین شیشه ای
 • شیر دوش

مخزن دوش

طراحی آن می تواند از شکل های منحنی دار الهام بگیرد و یا با خطوط تیز انجام شود . چهار ضلعی ها ، فضاهای مربع و مستطیلی می سازند . منحنی ها ، فضاهای دایره ای و نیم دایره و سه گوش ها برای ایجاد فضاهای در کنج کاربرد دارند . مخزن های دوش را می توان به صورت سفارشی یا پیش ساخته تهیه نمود .

کابین دوش

کابین دوش

سینی محفظه دوش

با توجه به اندازه محفظه ، انواع مختلفی دارند . مانند : ربع دایره ای ، پنج وجهی ، چهار گوشه مربعی و مستطیلی شکل .

درب کابین حمام

 مطابق با سلیقه مشتری می توانند به صورت تاشو ، لولایی ، محوری و یا کشویی نصب شوند .

قاب محفظه

دو نوع با قاب و بدون قاب آن در بازار موجود است . از مواد مختلفی مانند آلومینیوم جلا داده ، کروم ، پلاستیک فشرده و یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند .

شیشه محفظه کابین

جنس شیشه ها معمولا با توجه به هزینه آنها تعیین می شود . سکوریت ، پلکسی گلاس ، لمینت و گرانول از انواع مختلف این شیشه هاست . شیشه های هوشمند که قابلیت مات شدن را دارند معمولا انتخاب بهتری هستند ، چرا که در مهیا کردن فضای کاملا خصوصی می توانند نقش بهتری را ایفا کنند .

شیر دوش

دو نوع مختلف دستی و برقی آنها را می شود نصب کرد . اگر از جت های آب قرار بر استفاده باشد ، با فشار آبی که می شود آن را تنظیم کرد ، ابزاری خواهند شد برای ماساژ دادن اجزای مختلف بدن ، مانند پا و کمر . جت های بدن با قابلیت نصب در جهت های مختلف ، می توانند با حرکت پرتابی ، آب را به صورت یکنواخت یا پراکنده پخش کنند که از امتیازات دیگر آنها است . اگر ساختمان از فشار آب مناسبی برخوردار نباشد ، وجود یک پمپ فشار الزامی می شود .

دوش

دوش

کابین دوش جکوزی

نوع کاربردی تر کابین دوش حمام است که در آن از جت های بیشتر ، برای استفاده از آب تحت فشار کمک می گیرند . می توان در فضای آن صندلی تاشو ، موسیقی ، شیر ترموستات ، روشنایی ال ای دی و … را نیز نصب کرد .

کابین دوش بخار

در این کابین ها علاوه بر تمامی موارد موجود در یک کابین معمولی ، مولد های تولید بخار نیز وجود دارند ، تا با ایجاد رطوبت بالا ، القای سونا اتفاق بیفتد . در کابین دوش بخار نیز می توان امکانات جانبی مانند دوش ، هیدروتراپی ، نورپردازی ، رادیو ، ماساژور ، موسیقی و تلفن را نصب کرد .

کابین سونا

کابین سونا

مراحل نصب کابین دوش حمام

1 – نصب سینی

2 – نصب دوش

3 – نصب کابین دوش

4 – نصب امکانات جانبی